تبلیغات
***سهیل غزنوی***Sohail *** - تکواندوی آی.تی.اف ITF TAE-KWON-DO

تاریخچه تکواندوی بین المللی ITF 1. تکواندو به سال 1955 در مجمعی بزرگ به ریاست ژنرال چوی هونگ هی (بنیانگذار تکواندو) به ورزش ملی کره نامگذاری شد و انجمن تکواندو کره KTAبه ریاست خود ایشان ثبت شد.
 2. در سال 1966 انجمن بشکل فدراسیون بین المللی تکواندو ITF ثبت شد .
 3. مرکزیت ITF در سال 1972 به کانادا انتقال پیدا کرد و در همان سال نیز بخاطر بعضی مسائل فدراسیون دیگری بنام فدراسیون جهانی تکواندوWTF ثبت شد.
 4. سال 2002 ژنرال چوی هونگ هی فوت کرد و به وصیت خود ایشان ونیز برگزاری انتخابات در مراسم صدمین روز فوت ایشان آقای پرفسور چانگ اونگ بریاست ITF انتخاب شد.
 5. سمتهای دیگر آقای پرفسور چانگ اونگ در عرصه ورزش بین المللی بشرح زیر است:
 6. عضو کمیته بین المللی المپیک
 7. مشاور عالی آقای ژاک روک ( رییس کمیته بین المللی المپیک)
 8. رییس هیات مدیره کمیته ورزشهای رزمی المپیک
 9. عضو کمیته ورزشهای همگانی المپیک
 10. عضو هیات مدیره مجمع فدراسیونهای ورزشی بین المللی در کمیته بین المللی المپیک
 11. مشاور عالی کمیته المپیک آسیا
 12. رییس ITF
 13. رییس IMGC ( کمیته بین المللی بازیهای ورزشهای رزمی )
 14. مسابقات ITF در سراسر دنیا درمقاطع مختلف ( ملی ، قاره ای ، بین المللی ، تورنمنت ، اوپن و..) بسیار معتبر برگزار میشود.
 15. ITF در 122 کشور بزرگ جهان وجود دارد مانند ایران ، آلمان ، فرانسه، انگلیس ، استرالیا ،آمریکا ، چین ،مالزی روسیه وبرزیل و آرژانتین و ......
 16. مسابفات بین المللی و نیز قاره ای هر دوسال یکبار برگزار میگردد.
 17. بالاترین دان در ITF دان 9 میباشد و ITF تاکید بسیار زیادی بر سجایای اخلاقی و رعایت اصول تکنیکها دارد بنابراین با وجود اینکه در دنیا حدود چهل میلیون نفرعضو دارد با این حال تنها 4 نفر دان 9 و 14 نفر دان 8 دارند در حالی که این تعداد در WTF بیش از 10 برابر است .
 18. تابحال 17 دوره مسابقات بین المللی تکواندو ITF در دنیا برگزار شده که آخرین آن در اردیبهشت ماه سال جاری در کشور اسلوانی برگزار شد که از 92 کشور جهان منجمله ایران شرکت کننده داشت.
 19. همه ماهه تورنمنتهای زیادی در سراسر دنیا از طرف ITF و نمایندگانش برگزار میگردد که هر کدام برای خود جایگاههای مهمی دارند اما مسابقات مهم بین المللی که از حال تا سال آینده برگزار میگردد و ما نیز میبایست در آنها حضور پیدا کنیم عبارتند از :
 20. اول آبانماه اولین دوره مسابقات بین المللی حرفه ای تکواندو با جایزه 30000 دلاری در کرواسی ( توضیح اینکه این مسابقات برای اولین بار در دنیا و بصورت آزمایشی برگزار میگردد و تنها حضور نمایندگان ITF ایران برای شرکت در مجمع عمومی و تعیین سهمیه برای سالهای آینده مهم میباشد)
 21. تورنمنت بین المللی سنت پیترز بورگ (روسیه) در سه رشته تال (فرم) (گروهی وانفرادی) و مبارزه (گروهی وانفرادی) و شکست اجسام انفرادی هفته آخر آبانماه
 22. بازیهای بین المللی ورزشهای رزمی در بانکوک هفته دوم فروردین 87
 23. مسابقات جهانی تکواندو بزرگسالان ونوجوانان در تاشکند مرداد ماه سال 87
 24. مسابقات آسیایی تکواندو ITF در قزاقستان مهر ماه سال 87
 25. در این میان ITF ایران بعنوان مرکزیت بسیاری از کشورهای منطقه وظیفه راه اندازی و یا کنترل و رسیدگی به امور ITF در آن کشورها را نیز بعهده دارد.
 26. در آذر ماه گذشته (سال 86) در طول بازیهای آسیایی دوحه (قطر) دو فدراسیون ITF و WTF قرارداد همکاری مشترک امضاء کردند. و قرار بر این شد که برای حضور در المیپک قانون مسابقات سومی تدوین گردد تا هر دو فدراسیون با حفظ کامل استقلال خود در الیک شرکت نمایند.